User Tools

Site Tools


cpm4030

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
cpm4030 [2026/08/19 09:39] – wrusmancpm4030 [2026/09/26 21:55] (current) – wrusman
Line 11: Line 11:
  
 ===== Software ===== ===== Software =====
-=== CAM en Sender instellingen === 
-x: 380mm max  4000mm/min \\ 
-y: 300mm max  4000mm/min \\ 
-z: 200mm max  4000mm/min \\ 
- 
 ====== GCode Creeren / CAM ====== ====== GCode Creeren / CAM ======
-toptool : [[https://grid.space/kiri/|Kiri:Moto]] browser based CAM &  {{ :profiler:kiri-moto.zip |presets}} +Van de makers van lightburn : [[https://docs.millmagesoftware.com/latest/AboutMillMage/|Millmage]]\\ 
- +{{ :profiler:handleiding_cam_millmage.pdf |Snelstart handleiding voor de maakplek}}
-van de makers van lightburn : [[https://docs.millmagesoftware.com/latest/AboutMillMage/|Millmage]]+
  
 PCB gerber omzetten naar gcode :  \\ PCB gerber omzetten naar gcode :  \\
Line 61: Line 55:
 Gcode streamers zijn bijna hetzelfde als 3D printer software die coördinaten naar de printer sturen vanaf de pc alleen zijn deze versies voornamelijk bedoeld voor Frezen of lasersnijden.  Gcode streamers zijn bijna hetzelfde als 3D printer software die coördinaten naar de printer sturen vanaf de pc alleen zijn deze versies voornamelijk bedoeld voor Frezen of lasersnijden. 
 Niet elke software voor grbl werkt ook met FluidNC, dit is testen of uitzoeken. Niet elke software voor grbl werkt ook met FluidNC, dit is testen of uitzoeken.
 +
 +=== CAM en Sender instellingen ===
 +x: 380mm max  4000mm/min \\
 +y: 300mm max  4000mm/min \\
 +z: 200mm max  4000mm/min \\
 +
  
 [[https://resources.sienci.com/view/gs-installation/#download| GSender]] \\ [[https://resources.sienci.com/view/gs-installation/#download| GSender]] \\
Line 77: Line 77:
 De freesmotor was een ISEL UFM 500 met OZ8A / EOC8A / DIN6388A spantangen (vergelijkbaar met kress FME serie) De freesmotor was een ISEL UFM 500 met OZ8A / EOC8A / DIN6388A spantangen (vergelijkbaar met kress FME serie)
 Deze gaf storingen bij langer gebruik, en onderdelen hiervoor bleken bijna even duur als een nieuwe spindel van vevor. Deze gaf storingen bij langer gebruik, en onderdelen hiervoor bleken bijna even duur als een nieuwe spindel van vevor.
-Het gaat om de JST-JGF-F65A, een 800 watt 3-fasen spindel die op 400 Hz van de bijbehorende frequentieregelaar 10000 toeren draait. Er zit een complete set ER11 collets bij met alle metrische en imperial maten.+Het gaat om de JST-JGF-F65A, een 800 watt 3-fasen spindel die op 400 Hz van de {{ :profiler:a2_vfd_manual.pdf |bijbehorende frequentieregelaar}} 10000 toeren draait. Er zit een complete set ER11 collets bij met alle metrische en imperial maten.
  
 ===== Electronica - Drivers ===== ===== Electronica - Drivers =====
Line 106: Line 106:
 Dit werkt als "vertaler" tussen de gcode die via USB naar de arduino wordt gestuurd en genereert stappenmotor pulsen en leest schakelaars. De software in de controller is te vergelijken met 3D printer software. Dit werkt als "vertaler" tussen de gcode die via USB naar de arduino wordt gestuurd en genereert stappenmotor pulsen en leest schakelaars. De software in de controller is te vergelijken met 3D printer software.
  
-Na wat testen is een goede config gemaakt (zie onderaan) en zijn in Universal Gcode Sender een aantal macro's gemaakt voor makkelijker gebruik (zie ook hierboven). 
  
  
cpm4030.1787125163.txt.gz · Last modified: by wrusman